FİBROSTONE®

TEKSTÜRLÜ CEPHE KAPLAMALARI

Alkali dayanıklı cam lifi ile takviye edilmiş, 15-30 mm arası kalınlıkta tasarlanabilen, istenilen form ve boyutta sprey tekniği ile kalıba püskürtülerek her türlü dokulu cephe kaplaması ve cephe paneli üretimine olanak veren GRC-CTB teknolojisidir. Günümüzde betonarme teknolojisiyle elde edilmesi imkânsız geleneksel ve kültürel formlar, geometrik, klasik ve modern dokular FİBROSTONE®’un benzersiz üstünlüklerinden yararlanarak hayata geçirilir.

TASARIM ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

Tasarımcının hayal edebileceği tüm formları gerçekleştirebileceği esnek bir üretim teknolojisine sahiptir. Kabuk olarak üretilmesi ve içinde kullanılan mineraller ile hafif ve sürdürülebilir bir cephe kaplama ürünüdür. Kaplama yüzeylerine sınırsız yüzey deseni ekleme olanağı sunulmaktadır.

UYGULAMA ALANLARI

Tasarımlarda doku kullanımı öngörülen çok katlı binalar, iş merkezleri, oteller, alışveriş merkezleri, konutlar, hastaneler, işyerleri, her türlü kamu yapıları, çelik taşıyıcılı bina cepheleri, modüler yapılar ve prefabrik bina cephelerinde kullanılabilmektedir. Tasarıma bağlı olarak modüler dokulu paneller üretmek için idealdir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Dış kabuk özellikleri: Tablo 1

Dış kabuk ağırlığı: (15 mm kalınlık için doku hariç) 30-35 kg/m2

Panel birim ağırlığı: (Çelik karkas dahil) 40-50 kg/m2

Dış kabuk kalınlığı: (doku-nervür hariç): 15-30 mm Tekstürlü yüzeylerde her 10 mm doku derinliği için 10 kg/m2 ilave ağırlık.

Panel montaj sistemi: Sıcak daldırma galvaniz çelik karkas ve/veya kendinden nervürlü ve paslanmaz gömülü ankraj veya sistemli “under cut” ankraj sistemli olarak tasarlanabilmektedir.

Panel boyutları: Proje boyutlarına ve mimari taleplere uygun şekilde, paneller arası genleşme derzleri açık ya da kapalı olarak üretilebilmektedir. Depreme, rüzgâr yüklerine ve tüm atmosferik şartlara dayanıklıdır.

MORE INFORMATION

For more information regarding our products and application areas please contact us.